HOME

kontakt: 12 278 44 10         

kontakt: 507 125 351

email: biuro@teart.art.pl KONTAKT

 

 OFERTA

ROZRYWKA

BIESIADY

SPEKTAKLE

KABARETY

DLA DZIECI I DOROSŁYCH

PROPOZYCJE NA PLENERY

DZIEŃ DZIECKA

MIKOŁAJKI

ATRAKCJE PLENEROWE 

HOSTESSY

SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE 

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

WARSZTATY TEATRALNE

PROGRAMY DLA DZIECI

DLA RODZICÓW

DLA NAUCZYCIELI

AKTUALNOŚCI I RECENZJE

MUZYKA ROZRYWKOWA

GWIAZDY

FOLK -ETHNO

MUZYKA LATYNOSKA

COUNTRY

MUZYKA KLASYCZNA

JAZZ

ZESPOŁY COVEROWE

PIOSENKA POETYCKA

PIOSENKA ŻEGLARSKA

MUZYKA KLEZMERSKA

SPEKTAKLE TEATRALNE

 

FILM PROMOCYJNY

FILM EDUKACYJNY

FILM DLA INWESTORÓW

FILM DLA FIRM

FILM DLA GMIN

REALIZACJE FILMÓW

PRZEDE WSZYSTKIM CISZA

TEN STRASZNY ESTREICHER

 PROMOCJA

PKE DROGA DO NOWOCZESNOŚCI

POWIAT CHRZANOWSKI

O NAS

GALERIA

OPINIE

PODZIĘKOWANIE

LINKI

Współtwórcy

 

odwiedziło nas

 

KURTYNA SIEMIRADZKIEGO

KURTYNA SIEMIRADZKIEGO -  to grupa rockowa złożona z krakowskich aktorów. Powstała w marcu 1997 r. jako niespodzianka II Krakowskiego Rautu Aktorów. Temperament artystów połączony z nieodpartym urokiem klasycznego rocka tworzy „mieszankę wybuchową”, w której doskonale czuje się zarówno zespół, jak i publiczność. Nowe, niezwykle dynamiczne interpretacje znanych przebojów zespołów The Doors, Rolling Stones, Pink Floyd, The Animals i wielu innych, są hołdem dla wybitnych postaci rockowej sceny, a zarazem powrotem do korzeni rocka. Wykonawcy, sami wychowani na takiej muzyce pragną, aby równie „dobrze wychowana „ muzycznie była młodzież. Jak pokazują koncerty , edukacja postępuje znakomicie. 

Kultura - Dominika Cosic

DRUGA KURTYNA SIEMIRADZKIEGO

Otym, że w Krakowie są dwie kurtyny Siemiradzkiego, dowiedziałam się dwa lata temu. Pierwsza, jak powszechnie wiadomo, wisi dostojnie w Teatrze Słowackiego, druga natomiast składa się z kilku par dziwacznych okularów przeciwsłonecznych, jeszcze dziwniejszych kapeluszy i peruk, eklektycznych strojów i pięciu dobrze bawiących się mężczyzn. To grupa rockowych aktorów krakowskich, nosząca nazwę: Kurtyna Siemiradzkiego. Tworzy ją pięciu panów Maurycy Polaski, Max Szelęgiewicz, Grzegorz Łukawski, Piotr Pilitowicz i Jacek Wojciechowski. Grają standardy rockowe zagraniczne i polskie.

Etymologia nazwy - Panowie szybko rozwiali moje hipotezy dotyczące historii powstania nazwy zespołu. Nie pochodzi więc ona od tamtej kurtyny i tym samym nie jest hołdem złożonym Teatrowi Słowackiemu (aczkolwiek jest w tym ziarenko prawdy). Nie wiele ma też wspólnego z jakąkolwiek inną kurtyną teatralną. Autorem nazwy jest również aktor Rafał Dziwisz.

Oto oficjalna, krótka historia nazwy: >>>>>

CO JEST GRANE: Mają jak dotąd, 35 opracowanych utworów w repertuatrze. Wykonują standardy rockowe - od Jimmy'ego Hendriksa, The Dorrs', przez węgierską Omegę i bośniackie Bijelo Dugme. Mogą się też poszczycić dwiema własnymi kompozycjami - "Hamlet inaczej" i "Kurtyna". Ich autorem jest Maurycy Polaski. Te dwie piosenki wykonują jednak tylko okazjonalnie. - Ludzie lubią muzykę, którą słyszą po raz drugi, dlatego więc wykonujemy covery. 

SENS ISTNIENIA:

I tu dochodzimy do kwestii najważniejszej, czyli koncepcji filozoficznej Kurtyny. - Nasza filozofia istnienia jest prosta - reagować i współdziałać z publicznością. Razem z nią się bawić. Nie bez powodu też koncerty zespołu uważane są za swego rodzaju happeningi, gdzie dużo zależy od publiczności. Jaka ona jest, taki też jest koncert. Tu nie ma wyrachowania. Jest natomiast autentyczność i szczerość.

horizontal rule

 

 

Zobacz nas również na FACEBOOK 

IMPRESARIAT ARTYSTYCZNY TEART

kontakt: tel. +48 12 2784410, 507125351

biuro@teart.art.pl, r.przybysz@teart.art.pl, impresariat@teart.art.pl

Send mail to ricoss@poczta.onet.pl    with questions or comments about this web site. Last modified: sierpnia 17, 2021