HOME

kontakt: 12 278 44 10         

kontakt: 507 125 351

email: biuro@teart.art.pl KONTAKT

 

 OFERTA

ROZRYWKA

BIESIADY

SPEKTAKLE

KABARETY

DLA DZIECI I DOROSŁYCH

PROPOZYCJE NA PLENERY

DZIEŃ DZIECKA

MIKOŁAJKI

ATRAKCJE PLENEROWE 

HOSTESSY

SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE 

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

WARSZTATY TEATRALNE

PROGRAMY DLA DZIECI

DLA RODZICÓW

DLA NAUCZYCIELI

AKTUALNOŚCI I RECENZJE

MUZYKA ROZRYWKOWA

GWIAZDY

FOLK -ETHNO

MUZYKA LATYNOSKA

COUNTRY

MUZYKA KLASYCZNA

JAZZ

ZESPOŁY COVEROWE

PIOSENKA POETYCKA

PIOSENKA ŻEGLARSKA

MUZYKA KLEZMERSKA

SPEKTAKLE TEATRALNE

 

FILM PROMOCYJNY

FILM EDUKACYJNY

FILM DLA INWESTORÓW

FILM DLA FIRM

FILM DLA GMIN

REALIZACJE FILMÓW

PRZEDE WSZYSTKIM CISZA

TEN STRASZNY ESTREICHER

 PROMOCJA

PKE DROGA DO NOWOCZESNOŚCI

POWIAT CHRZANOWSKI

O NAS

GALERIA

OPINIE

PODZIĘKOWANIE

LINKI

Współtwórcy

 

odwiedziło nas

 

„Pan Kazimierz”

jedynie słuszna historia dzielnicy Kazimierz

piosenkami z szafy opowiedziana

 

 

 teksty piosenek

Michał Zabłocki

scenariusz i reżyseria

Łukasz Czuj

Udział biorą:

Agnieszka Chrzanowska

Beata Kacprzyk

Dominik Kwaśniewski

Tomasz Mars

 Muzyka:

Agnieszka Chrzanowska, Adam Prucnal, Adrian Konarski, Dominik Kwaśniewski, Jacek Łągwa, Krzysztof Filus, Kuba Głowaczewski, Tomasz Mars

 

Zespół muzyczny w składzie:

instrumenty klawiszowe: Tadeusz Leśniak, akordeon: Jacek Hołubowski,

gitara: Jacek Korohoda, bas: Józef Michalik/Dominik Wywrocki

 PREMIERA: 19 LUTEGO 2006
Pierwsze od wielu lat oryginalne widowisko muzyczne poświęcone Krakowowi i jego najdziwniejszej dzielnicy.

 „Pan Kazimierz” to muzyczna podróż teatralna, której tematem jest przeszłość i dzień dzisiejszy Kazimierza: odkrywanej na nowo dzielnicy, gdzie mieszają się różne tradycje religijne, obyczajowe, historyczne.

Spektakl zbudowany został wokół 20 piosenek, których autorem jest znany krakowsko-warszawski poeta Michał Zabłocki,  a wyreżyserował go Łukasz Czuj, autor między innymi „Opowieści Jedenastu Katów” w Teatrze Ludowym, „Balu u Wolanda” (z udziałem Macieja Maleńczuka) w Teatrze Rozrywki oraz twórca sukcesu Janusza Radka („Królowa Nocy”).

Scenariusz zbudowany jest w oparciu o piosenki opowiadające historię postaci autentycznych i fikcyjnych żyjących na krakowskim Kazimierzu. Głównym bohaterem jest szafa znaleziona w mieszkaniu Kazimierza Jakubczyka, lokatora jednej ze starych kamienic, nieopodal Placu Nowego. Ten niezwykły mebel trafiał wcześniej do wielu mieszkań, był świadkiem wielu niezwykłych historii. Kolejne piosenki, są jak dokumenty czy świadectwa wyciągane z tej szafy – układając się w jedyny w swoim rodzaju pitawal kazimierzowski.

Do napisania muzyki zostało zaproszone szerokiego grono kompozytorów reprezentujących różne style muzyczne: od piosenki poetyckiej, przez piosenkę kabaretową, folkową oraz muzykę pop – po ciężkie brzmienie rockowe. Różnorodność form muzycznych oddaje niespokojny i wielowątkowy charakter opowieści.

W spektaklu usłyszymy piosenki autorstwa: Adriana Konarskiego (autora m.in. muzyki do filmu "Pręgi"), Tomasza Marsa, Kuby Głowaczewskiego (z krakowskiej grupy Mold), Dominika Kwaśniewskiego, Krzysztofa Filusa (z zespołu Kulturka), Adama Prucnala (z zespołu Brathanki) czy Jacka Łągwy (Ich Troje).

Autorzy

Michał Zabłocki, poeta i reżyser, autor tekstów do wielu popularnych piosenek.  W latach 1985-2003 współpracował z krakowską Piwnicą pod Baranami, a w szczególności z: Grzegorzem Turnauem (Naprawdę nie dzieje się nic, Cichosza, Nowy Jork, To tu to tam, Natężenie Świadomości, Między ciszą a ciszą, Bracka, Tutaj jestem, Niebezpieczne związki i wiele innych), Anną Szałapak (Zaklinanie, czarowanie), Beatą Rybotycką (Walc weselny i inne).  Wyreżyserował ponad 30 teledysków tych artystów. Obecnie

W ostatnim czasie współpracuje głównie z Agnieszką Chrzanowską, (płyty "Nie bój się nic nie robić", "Cały świat płonie", "Ogień olimpijski", "Tylko dla kobiet") oraz Tomaszem Marsem , który zrealizował recital i przygotowuje album fonograficzny na podstawie jego "Wierszy skandalicznych" pod tytułem „Męski burdel”.

Michał Zabłocki jest też autorem programu Rewolucji Poetyckiej "Multipoezja" przebudowującego sposoby funkcjonowania poezji we współczesnym świecie, a w tym miedzy innymi: "Wierszy pisanych on-line" wspólnie z internautami na czacie „Multipoezja” w portalu Onet.pl; "Projekcji wierszy na murach domów", w Warszawie i Krakowie; "Wierszy chodnikowych", które drukuje na chodnikach wielu miast na wiosnę każdego roku.

Łukasz Czuj, autor scenariuszy i reżyser szeregu autorskich spektakli teatralnych oraz widowisk muzycznych i plenerowych.

Debiutował widowiskiem plenerowym „Noc chasydów” zrealizowanym w 1995 na krakowskim Kazimierzu w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej.

W teatrze zawodowym karierę teatralną rozpoczął trylogią opartą na tekstach rosyjskich Oberiutów – „Tango Oberiu 1928” Teatr Rozrywki w Chorzowie (nagroda za scenariusz i reżyserię na II Festiwalu Teatrów Dramatycznych, nominacja do „Paszportu Polityki” 1997), „Sen pogodnego karalucha” Teatr Mniejszy w Krakowie oraz „Symfoniczna wazelina 1917” Teatr Ludowy w Krakowie.

Autorski spektakl "Sen pogodnego karalucha" (premiera na scenie Teatru PWST w Krakowie) został w ankiecie „Teatru” w 1999 roku uznany za najciekawsze przedstawienie teatrów krakowskich.

Autor szeregu widowisk dramatyczno-muzycznych: „Cafe Panika” Teatr Współczesny we Wrocławiu, „Gombrowicz. Opera Muerta” teatr Studio w Warszawie czy „Bal u Wolanda” (z gościnnym udziałem Macieja Maleńczuka) Teatr Rozrywki w Chorzowie.

W Krakowie zrealizował cykl spektakli nawiązujących do tradycji kabaretu niemieckiego: „Opowieści Jedenastu Katów” i „Berlińska Rewia Kabaretowa” w Teatrze Ludowym i „Królowa Nocy” – show Janusza Radka.

Songiem „Ja jestem wamp” z „Opowieści Jedenastu Katów” – Janusz Radek bezapelacyjnie wygrał Festiwal Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2003 roku.

Spektakl „Królowa Nocy” uznany w ankiecie „Teatru” najciekawszym spektaklem muzycznym w 2004 roku,

Wykonawcy

Agnieszka Chrzanowska, kompozytorka, piosenkarka, aktorka. Na scenie zarazem liryczna i dynamiczna, poetycka i niezwykle zmysłowa. W latach 1996 - 2003 występowała regularnie w Piwnicy pod Baranami. Jest kompozytorką blisko stu piosenek. Laureatka trzech nagród na 21. Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Wydała płyty: 1996 "Słowa", 1998 "Nie bój się nic nie robić", 2000 "Cały świat płonie". 2004 „Ogień olimpijski”. W lutym 2005 w wytwórni Universal ukazał się nowy album „Tylko dla kobiet”, promowany w telewizji klipem „Zakochały się chłopaki”.

Nominowana do nagrody Fryderyk 2000 w kategorii Album Roku za płytę "Cały świat płonie".

Na Igrzyskach Olimpijskich 2004 roku w Atenach towarzyszyła polskim sportowcom, prezentując w towarzystwie międzynarodowych gwiazd piosenki z koncertu pod tytułem "Ogień olimpijski"; z własnymi kompozycjami do wierszy Michała Zabłockiego.

Beata Kacprzyk, wokalistka, aktorka, obdarzona niezwykle ciekawym, soulowym  głosem. Absolwentka wydziału wokalno-estradowego krakowskiej PWST. Przez wielu słuchaczy pamiętana z udziału w niezwykle kiedyś popularnym trio kobiecym De Su, które wylansowało wiele przebojów, takich jak: Życie cudem jest", "On the verge of darkness", "Szukam winy w nas", "Cień zielony". Wraz z De Su wydała dwie płyty dla wytwórni Zig Zac.

Tomasz Mars, wokalista, kompozytor, konferansjer. Wykonawca obdarzony niezwykła charyzmą sceniczną, z łatwością nawiązujący kontakt z każdą publicznością. Uczeń Andrzeja Zaryckiego, słynnego kompozytora związanego z Piwnicą pod Baranami. Uczestnik i laureat wielu konkursów i festiwali piosenki m.in.: "Fama" w Świnoujściu, "Wieczorne Nastroje" w Kwidzynie, "Festiwal Piosenki Poetyckiej" w Oleśnie, "Łykend" we Wrocławiu, "Yapa" w Łodzi. Dwa lata temu na scenie kabaretu Loch Camelot, współtworzył z poetką Barbarą Stępniak, kompozytorem Olkiem Brzezińskim i innymi artystami program pt. "Wieczory Nieperwersyjne". Koncertuje na stałe w "Alchemii" na krakowskim Kazimierzu, prezentując program "Męski burdel" (piosenki do "Wierszy skandalicznych" Michała Zabłockiego). Przygotowuje debiutancki album fonograficzny pod tym samym tytułem

Dominik Kwaśniewski, kompozytor, aranżer, piosenkarz. W latach 1993 - 1997 artysta "Piwnicy pod Baranami", a od roku 1996 do dnia dzisiejszego kabaretu "Loch Camelot" dla którego komponuje, aranżuje i śpiewa. Wraz z kabaretem " Loch Camelot" występował wielokrotnie w kraju i zagranicą.  Brał udział we wszystkich wydarzeniach artystycznych kabaretu od 1996 roku: widowiskach plenerowych, programach telewizyjnych oraz spektaklach teatralnych. Autor bardzo wielu autorskich kompozycji, które najczęściej sam wykonuje, uwodząc głównie kobiecą publiczność delikatną barwą swojego głosu.

 

SPEKTAKLE

OKOLICE EUROPY !!!

JACEK WOJCIECHOWSKI NIE BROOKLIŃSKI MOST

TEATR PRÓB

PAN KAZIMIERZ

WARJUTKOWIE

TYLKO DLA KOBIET

MĘSKI BURDEL

TEATR NIKOLI

OPRAWA ARTYSTYCZNA 

SPOTKAŃ EVENTOWYCH

 

GALERIA FOTO

 

 

 

 

 

 

 

 

GALERIA FOTO

 

 

Zobacz nas również na FACEBOOK 

IMPRESARIAT ARTYSTYCZNY TEART

kontakt: tel. +48 12 2784410, 507125351

biuro@teart.art.pl, r.przybysz@teart.art.pl, impresariat@teart.art.pl

Send mail to ricoss@poczta.onet.pl    with questions or comments about this web site. Last modified: sierpnia 17, 2021